Kurşun Geçirmez Yelek Yeterli Koruma Vaat eder

Ultimate Balistik Koruma

Balistik dayanıklı kıyafet bugünlerde koruyucu ekipmanların önemli bir parçası haline gelmiştir. Kişisel vatandaşlar, VIP’ler, değişik departmanlardaki polis birimleri, koruma takımları ve askeriyedeki birçok insan tarafından kullanılmaktadır. Delici silah, ateşlenmiş mermiler gibi tehditlere karşı vücudunuzu korumak çok önemlidir.

İlerleyen zamanlarda, vücudun üst kısmını koruma konsepti sadece küşük silah ateşlemelerine ve patlamalarına karşı olmaktan daha öteye geçmiştir.

Mermi çeşitlerinde kullanılan bileşenlerin doğası ve delici kabiliyetleri oldukça değişmiştir. Mermilerin ve kurşunların hızı önemli ölçüde yükselmiştir – mermi ve kurşunlara öldürücü bir kabiliyet vererek. Mermilerin sürüş hızları ile hedefi vurduktan sonra meydana getirdikleri sonuç dağılması cidden dikkate alınması gereken önemli bir durumdur.

Silah ve mühimmattaki değişimler, vücut korumadaki tüm konseptlerin yeniden tanımlanmasını zorunlu hale getirmiştir. Vücudun üst kısmı zırhının yeni teorisi, mühimmat etkisinde saptırma yerine emerek yol açmayı seçer, buna göre de, bugün koruyucu vücut üst kısmı Kurşun geçirmez yelek donanım yerine mermiye dayanıklı kıyafet olarak bilinir.

 

Zırhlı Araçlar’ın Her Bakımdan Koruma Paketleri vardır

Zırhlı Araçlar

Personelin ve önemli insanların korumasını sağlamak için çeşitli seviyelerde proaktif planlama yapmak, dünya çapında kapsamlı güvenlik çerçevesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bugün, tehlikeli bir çağda yaşıyoruz ve çoğumuzun da insan yapımı şiddet ve saldırganlık tehdidi altında olan önemli ofis ve mevkileri bulunmaktadır.

Personel, VIP’ler ve belirli bazı özel vatandaş için güvenlik kağıt üzerinde veya gerçek hayatta büyük bir endişe nedenidir. Hareketli süvari veya tek başına araçların güvenlik kapsamını genişletmek için, orijinal fabrika araç versiyonlarına benzeyen Zırhlı Araçları almak zorunlu hale gelmiştir.

Durağan koşullardaki çeşitli tehditlerden korunmayı sağlamak, hareket halindeyken nispeten daha kolaydır. Herhangi bir aksiliği engellemek için bölge kordon altına alınabilir, ancak iş bir yolda ilerlemeye gelince, etkili bir biçimde kordon altına alınsa bile, ki bu da bazen oldukça zor bir görev haline gelebilir. İkinci durumda, öncelik sadece üstün güvenliği sağlamak değil, aynı zamanda son üst gizliliğinin veya komplonun ortaya çıkmasını sağlayabilir ve değerli bir hayat da tehditlere maruz kalabilir.

Hareket halindeyken güvenliği sağlamak, yine de, etkili olarak ekipmanı, orijinali gibi gözükecek şekilde tasarlanan Zırhlı Araçları sağlamak ve tehditleri savuşturmakla gerçekleştirilir. Otomobillerin yeniden mühendisliği ve yeni baştan tanımlanması ile koruyucu dört tekerlekliler haline değiştirilmesi modern araç gereçler ve güncel teknolojilerin düzenlenmesiyle bugün oldukça kolay bir iş haline gelmiştir

BugününZırhlı Araçları dört tarafı koruyucu paketlerle, seyahat edenlere 360 derecelik güvenlik sağlar: yerde, tavanda, kapılarda ve cam bölmelerde olacak şekilde –kabinin içinde; lastikler ve frenleme sistemleri dahil olmak üzere –sürüş sisteminde. Her şey, müşteri özelliklerinin gereksinimlerine uyacak şekilde modifiye edilmiştir.

Estetik görünüm ve sürülebilirliğiyle otomobillerin korumasına uyacakgereken özen gösterilmiştir. Koruma sistemleriyle donatılmış eskisinden daha hafif çağdaş araçlarda modern teknoloji çok yardımcı olmuştur.

Bugünün Zırhlı Araçları dört tarafı koruyucu paketlerle, seyahat edenlere 360 derecelik güvenlik sağlar. Personel, VIP’ler ve belirli bazı özel vatandaş için güvenlik kağıt üzerinde veya gerçek hayatta büyük bir endişe nedenidir.

Hard Shell, zırhlı koruma donanımlarında geniş bir çözüm sunması ile güvenilir zırh ekipman üreticisidir.

Kişisel Zırh – Evrim ve Önem

Kişisel Zırh

Kişisel Zırh, en güçlü silah evrimi uzun tarihinde önemli yeri bulunmaktadır.  Zırh gelişimini etkileyen ve değişiklik getiren birçok faktör vardı. Daha sonraları, Ortaçağ’da, su ile çalışan ağır çekiçler sayesinde ekonomik olarak ve hızla üretilmiş plaka zırhı sunulmuştur. Farkındalık ve yeni teknolojik aletlerin gelişimiyle, yakın zamanda, dünyanın birçok bölgesinde silah üreticilerinden oluşan yepyeni bir pazar meydana gelmiştir. Vücut zırhı üreticileri, hareketlilikte sıkıntı çekmeden savaş bölgesinde daha iyi koruma ve güvenlik arayan zırh yapımcıları için daha etkili silahlar geliştirmektedir. Kişisel zırhlar güvenli, esnek ve kalite maliyeti açısından gerçekçi durmaktadır.

Silahların kılıçtan tüfeklere ve mermilere evrilmesiyle, gerekli koruma sağlamak için vücut zırhları da gelişmiştir. Kapitalizmin gelişmesiyle, metal plaka zırhları modernize olmuş ve daha fazla koruma sağlayan tüfek ya da kurşun geçirmez zırhlarla yer değiştirmiştir. Kurşun geçirmez zırhlar askeri, polis, güvenlik korumaları ve özel vatandaşların kişisel korumaları için kullanılabilir.

Her Kuvvet için gerekli olan Balistik Miğferler

Balistik Miğferler

İsmin akla getirdiği gibi, Balistik Miğferler, kafanın üzerinde koruyucu kaplama sağlayarak kullanıcının kafasını koruyan Kafa Teçhizatı (Başlık) anlamına gelir. Balistik Miğfer giymenin amacı, kafaya gelen balistik tehditlerden hayat kurtarmaktır. Bu miğferler genellikle, Kevlar, Aramidkumaş , Polietilen kumaş gibi materyallerden yapılır.

Miğferlerin kapsamlı çeşitliliği, yüksek performanslı materyallerin teknolojisinin kolluk kuvvetleri ve askeri miğferlere uymak için ergonomik olarak tasarlanmış koşum bastırma sistemini içerir. Bu da, NIJ Seviye IIIA standartlarına uyan balistik performans ile birlikte yüksek parçalanma koruma seviyelerini karşılamaktadır.

Hard Shell, çeşitli balistik koruma ürünleri’ninOrijinal Donanım Üreticisi ve Balistik Miğferler in de en büyük üreticilerindendir. Rakipleri tarafından sunulan ürünlere kıyasla çok daha hafif olan miğfer üretebilmektedirler. Ayrıca, benzersiz ve üstün koşum sistemi ile kullanıcıya ekstra konfor ve mükemmel kafa dengesi sağlar.

Balistik Endüstrisinde en popüler 3 miğfer, PASGT (Kara Kuvvetleri için Personel Zırh Sistemi), MICH (Modüler Entegre İletişim Miğferi) ve Özel Kuvvetler Miğferinin tümü de Hard Shell tarafından sunulmaktadır. PASGT Miğferi, hafif ağırlıklı ve yüksek balistik performanslı miğfer olarak sunulmuş olup yüksek mukavemetli balistik Aramid elyaf DuPont™ Kevlar® ile yapılmış, kulak kapakçığı ve siperlik olmayan ve özellikle SWAT timleri için hazırlanan miğferdir. Sayısız opsiyonel aksesuar ile birçok renk seçeneğiyle sunulmaktadır. Oysa, Hard Shell tarafından yapılan MICH Miğfer, PASGT Miğferin daha hafif bir versiyonudur. Ayrıca, arka tarafta ve kenarlardaki azaltılmış kaplama ve ön siperliğin çıkartılmasıyla daha hafif gelir. Bu yeni düşük profil, iletişim ve özellikle takılan gece görüş gözlüğü gibi diğer ekipmanlarla mükemmel uygunluk sağlar.

Böylece, HAYATINZI KURTARACAK iyi kaliteli bir miğfer arıyorsanız, www.hardshell.com.tr sitesini ziyaret edebilir ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak sunulan çözümlerden size uygun olanını seçebilirsiniz.