Her Kuvvet için gerekli olan Balistik Miğferler

Balistik Miğferler

İsmin akla getirdiği gibi, Balistik Miğferler, kafanın üzerinde koruyucu kaplama sağlayarak kullanıcının kafasını koruyan Kafa Teçhizatı (Başlık) anlamına gelir. Balistik Miğfer giymenin amacı, kafaya gelen balistik tehditlerden hayat kurtarmaktır. Bu miğferler genellikle, Kevlar, Aramidkumaş , Polietilen kumaş gibi materyallerden yapılır.

Miğferlerin kapsamlı çeşitliliği, yüksek performanslı materyallerin teknolojisinin kolluk kuvvetleri ve askeri miğferlere uymak için ergonomik olarak tasarlanmış koşum bastırma sistemini içerir. Bu da, NIJ Seviye IIIA standartlarına uyan balistik performans ile birlikte yüksek parçalanma koruma seviyelerini karşılamaktadır.

Hard Shell, çeşitli balistik koruma ürünleri’ninOrijinal Donanım Üreticisi ve Balistik Miğferler in de en büyük üreticilerindendir. Rakipleri tarafından sunulan ürünlere kıyasla çok daha hafif olan miğfer üretebilmektedirler. Ayrıca, benzersiz ve üstün koşum sistemi ile kullanıcıya ekstra konfor ve mükemmel kafa dengesi sağlar.

Balistik Endüstrisinde en popüler 3 miğfer, PASGT (Kara Kuvvetleri için Personel Zırh Sistemi), MICH (Modüler Entegre İletişim Miğferi) ve Özel Kuvvetler Miğferinin tümü de Hard Shell tarafından sunulmaktadır. PASGT Miğferi, hafif ağırlıklı ve yüksek balistik performanslı miğfer olarak sunulmuş olup yüksek mukavemetli balistik Aramid elyaf DuPont™ Kevlar® ile yapılmış, kulak kapakçığı ve siperlik olmayan ve özellikle SWAT timleri için hazırlanan miğferdir. Sayısız opsiyonel aksesuar ile birçok renk seçeneğiyle sunulmaktadır. Oysa, Hard Shell tarafından yapılan MICH Miğfer, PASGT Miğferin daha hafif bir versiyonudur. Ayrıca, arka tarafta ve kenarlardaki azaltılmış kaplama ve ön siperliğin çıkartılmasıyla daha hafif gelir. Bu yeni düşük profil, iletişim ve özellikle takılan gece görüş gözlüğü gibi diğer ekipmanlarla mükemmel uygunluk sağlar.

Böylece, HAYATINZI KURTARACAK iyi kaliteli bir miğfer arıyorsanız, www.hardshell.com.tr sitesini ziyaret edebilir ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak sunulan çözümlerden size uygun olanını seçebilirsiniz.

by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir