Araştırma & Geliştirme

Research & Development

Hard Shell, bizi koruyan insanların hayatlarını kurtarmak amacıyla kurulmuştur. Kendi ülkesinin güvenliği için uğraşan her insan hayatının önemini anlıyoruz. Bir askerin güvenliği ile beraber konforu da araştırma ve geliştirme ekibinin odaklandığı konulardandır. Hard Shell, Kevlar® kullanarak daha hafif balistik çözümler üretme adına DuPont® Inc. ile yakın çalışma içerisindedir.

Savunma endüstrisinin eski askeri uzmanları, bileşik (kompozit) üretim deneyimi olan profesyonel kimya mühendisleri ve uzman tasarımcılarla Araştırma, Tasarım ve Geliştirme merkezimiz İngiltere’de bulunmaktadır. Profesyonel tasarımcılarımızla beraber eski askeri uzmanlarımız da kişisel koruma ürünlerinin rahatlık, estetik ve dayanıklılık bakımından çalışmalarını sürdürürken, mühendis ekibimiz ise ürünlerimizin sağlamlığından ödün vermeden maksimum korumanın sağlandığından emin olmak için çalışırlar.

Hard Shell’in en kuvvetli olduğu nokta yumuşak zırh ile sert zırh bileşiklerinin üretimini yapmaktır. Hareket halinde olunduğu anda ve rahatlık söz konusu olduğunda, hafif balistik çözümlerin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Ekibimiz, yumuşak ve sert zırh bileşikleri için en hafif ama aynı zamanda en esnek çözümü geliştirmek için titizlikle çalışmıştır. İleri Vücut Zırhı Sınıflarımız ve Kişisel Koruma bölümümüz, ileri taktiksel ürünlere yönelik daha hafif çözümler için detaylı teknik özellikler sağlar. Hard Shell, ürün çeşitliliğini dünyanın değişik bölgelerinde kullanıcının karşılaştığı aşırı iklim koşulları ile uyumlu olacak şekilde sunar ve araştırma ve geliştirme ekibimiz de doğru ürünün geçerli sıcaklık durumları ile devam edebilecek şekilde üretilip üretilmediğini kontrol eder. Saha destek ekibi ise, son kullanıcılarımıza, bize ürünlerimizin gelişmiş nesillerini geliştirme ve adapte etmek için çok yardımcı olan geri bildirimlerini almak üzere, sıklıkla ziyaretler gerçekleştirir.

Araştırma ve geliştirme ekibimiz, Hard Shell üretim bandında birçok benzersiz eklemeler geliştirerek ve dünya üzerindeki birçok seçkin özel kuvvet, polis departmanı ve güvenlik şirketlerine geliştirmeler sunarak, düzenli güncellemelerle katkıda bulunur.

Biz, her zaman ‘Benzersiz Balistik Koruma’’ taahhüdümüzü gerçekleştirerek arkasında olduk. Hard Shell, en iyi balistik koruma ürünlerini sunmanın ve her zaman dünyanın en iyi teknolojisini elde etmenin peşinde olacaktır.